A következő címkéjű bejegyzések mutatása: blogz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: blogz. Összes bejegyzés megjelenítése

vasárnap, augusztus 14, 2011

A nagy szünet után - újra bejegyzés

Volt időm alaposan átgondolni, hogy mit is kezdjek a bloggal. Sokszor felmerült bennem, hogy nem foglalkozok ezzel többet. Csak élem a hétköznapjaim és lesz@rom, hogy olvassák vagy nem. Voltak elkeserítő események is, mint például az a bizonyos médiatörvény.
 Azonban voltak olyan események a hétköznapokon, amelyeket szívesen megosztottam volna. Részben másoknak és részben magunknak is. Emlékképpen.
Tudom nem vagyok egy Dosztojevszkij, de ez egy jó hobbinak tűnt. Végül is, mi is rengeteg hasznos dolgot tudtunk meg blogokat olvasva és rengeteg barátra, ismerősre tettünk szert ennek segítségével.
 Akik követik az eseményeket megtudhatnak olyan kis apróságokat, amellyel megkönnyíthetem az életüket. Kaptam olyan emailt, amiben nagyon köszönték, hogy megírtam az egyik bejegyzést, mert milyen sok - számukra - hasznos dolgot találtak benne!
És tudjátok mit: már csupán ezért is érdemes volt megírni!
Ugyan nincs túl sok szabadidőm, mert - szerencsére - dolgozom, de néha 1-1 bejegyzés még megszülethet. Az embernek arra van ideje, amire nagyon akarja. Ezt nem én találtam ki, hanem egy tőlem sokkal okosabb embertől hallottam, úgyhogy biztosan így van.
  Írjak vagy ne: akit nem érdekli, az úgysem fogja olvasni, aki meg eddig olvasta, annak lehet, hogy hiányzik. Nekem hiányzott. 

hétfő, január 03, 2011

2010 számokban

Tartunk egy kis SZÁMadást a tavalyi évi statisztikákról. Ebben a bejegyzésben nem lesz semmi Új-Zélandos, csupán érdekes adatok a 2010-es évi látogatókról.

Amikor megszületett a blogírás gondolata, első sorban szerettem volna felkészülni arra az időszakra, amikor nem leszünk Magyarországon és ezt egyfajta tudósításnak szántam az otthoni ismerősöknek. A blog viszont mára kicsit átalakult és első sorban egyfajta ugródeszkának nevezném azon emberek számára, akik érdeklődnek Új-Zéland iránt. Legalábbis ennek szeretném látni... Nem akarom lelőni a poént, de ehhez képest a leglátogatottabb bejegyzés a szegedi Csillag börtönről írt beszámolóm.... ;-)

Bejegyzések


A három legnépszerűbb bejegyzés:
1. Szeged, "Csillag" börtön (mintegy 620 oldalmegjelenítéssel toronymagasan)
2. Monori kisállatbörze (357 oldalmegjelenítés)
3. Új-Zéland - Emberek (a sors iróniája, hogy ennek a posztnak mindössze 100 oldalmegjelenítése volt)

A tavalyi év legnagyobb visszhangot kiváltó bejegyzésének a Jogsi kell a sörözéshez... bizonyult a maga 6! hozzászólásával. Biztos vagyok benne, hogy ezt a rekordot nem lesz nehéz megdöntenünk 2011-ben. ;-)

Keresési kulcsszavak

1. monori kisállatbörze (48)
2. herrbakos (25)
3. csillag börtön (16)

Itt elárulom a 4. helyezettet is: monor kisállatbörze (11). Ebből is látszik, hogy Új-Zélanddal kapcsolatban csak véletlen bukkannak a blogra a kedves olvasók.

Hivatkozó webhelyek

Ebben a részben először is szeretném megköszönni kivétel nélkül mindenkinek, aki felvette a linktárába vagy valamilyen formában az oldalára a herrbakos.blogspot.com -ot. Bár ebből a képből ez nem látszik, de biztosan sokan találtak ide a hasonló témájú bloggerektől.

1. google.hu (1229 látogató)
2. jatek.hatekonyan.hu (bevallom nagyon meglepődtem, amikor ezt megláttam, de gondolom a sünis játék miatt jöhetett innen 224 látogató)
3. martinisti.wordpress.com (107 látogató)

A végére hagytam a kedvencem: a térképest...
Oldalmegjelenítések száma országonként

Rendszeres olvasónk van többek között Szlovákiából, Romániából, de ami számomra is meglepetést okozott, hogy az Egyesült Királyságból is és Kanadából is.

1. Magyarország (3373)
2. Új-Zéland (2026)
3. Ausztrália (682)

Informatikailag elhivatottak számára ajánlom a következő és most már valóban utolsó két statisztikai adatsort:

Operációs rendszerek

1. Windows (5454 oldalmegjelenítés; 83%)
2. egyéb Unix (729 oldalmegjelenítés; 11%)
3. Macintosh (333 oldalmegjelenítés; 5%)

Böngészők


1. Firefox (2508 oldalmegjelenítés; 38%)
2. Chrome (2142 oldalmegjelenítés; 32%)
3. Internet Explorer (1375 oldalmegjelenítés; 21%)

Két dolog még a végére:

Kívánunk mindenkinek boldog és sikerekben gazdag 2011-es esztendőt!

S, ha új év, akkor újévi fogadalomként megfogadom, hogy idén több és jobb bejegyzések látnak itt napvilágot!

szombat, november 20, 2010

Vásárolni voltunk...

...mert vásárolni jó!
Na, azért nem egy nagy bevásárlás volt, csak úgy néhány számunkra fontos és szükséges termék legális beszerzéséről van szó. Képek nem lesznek, mert ilyen helyeken nem szabad fényképezni és amióta befenyítettek, hogy nem vehetek alkoholt, azóta kimondottan szófogadó lettem.
Kezdjük az alapoknál: kijön ide az ember fia és nem egészen vannak olyan nevű boltok, amelyeket otthon megszokhatott, sőt tovább megyek a termékeknek is más nevei vannak. Erre azért lehet és kell is készülni - kell egyfajta nyitottság - kipróbálni az új dolgokat, mert abból aztán akad bőven!
Vannak azért bizonyos termékek, amelyek ugyanúgy megtalálhatóak otthon is a polcokon, mint itt. Ilyenek a Pedigree tápok (ezek mondjuk nekünk éppen nem fontosak, mert mi nem ezzel lakunk jól), Schwarzkopf, Fructis, Gillette, Kaiser, Heineken és tsai..., Maggi, Tefal, Nesquick nyuszi és nagyon sok mással még nem volt szerencsénk összefutni. (Ha valami kimaradt volna, az nem azt jelenti, hogy nincs!) Sok mindent kaphatsz, amit otthon is, de a hétköznapi bevásárlásnál nem teljesen ez a helyzet.
A lényeg az, hogy nincs Varga péki kenyér, Globus májkrém, Kőrösi csípős ketchup, Szentkirályi ásványvíz vagy Kanizsai világos. "Páncélos" termékeket itt csak a halaknak gyártanak. Nem találtunk eddig májkrémet vagy vagdalthúst ilyen kiszerelésben. Halak viszont és mindenféle tengeri jószágok szépszerével akadnak. Láttunk olyan halat, (és itt most előre is bocsánatot kérek, de én parasztgyerök vagyok, ehhez nem értek) amelynek a hátára csúsztak a szemei, a szája pedig a feje bal oldalára - bizonyára a sok tengerfenéken hasalástól - hát érdekes látvány volt. Kisebb és nagyobb rákokat. Volt akkora, amire először azt hittük valami teknős...
A rákok egyébként árban annyiba kerülnek mint a csirkemell kilója, úgyhogy nem nevezném itt luxuscikknek.
Vannak érdekességek is, például a 40g-os kiszerelésű paprika vagy mák (és ez a legnagyobb kiszerelés!); a zacskós jégkocka (3kg 3$); az előre kicsomagolt reszelt sajt vagy például a sört lehet eleve hűtve is venni, akár rekesz-számra is. Hűtött helyiségből vagy hűtőpultból. Az egyik boltban éppen a hűtőpultoknál nézelődtünk, amikor érdekes fagyasztott húsokra bukkantunk. Balról jobbra a polcokon a következő feliratok voltak írva angolul: "nyúl", "vaddisznó", "krokodil". ;-) Ez utóbbinál nem is mertünk sokáig nézelődni.
Végeztünk egy kis "házi árversenyt" az "új világ" és a "peki" között, amit most kimondottan nem részleteznék. 10 számunkra fontos mindennapi termék árát vizsgálva: kenyér, margarin, tej, tejföl, liszt, lekvár, rizs, mosószer, fogkrém, zsebkendő. Nálunk minden esetben a peki nyert, úgyhogy ha ez fontos valakinek, akkor a nagy sárga boltba menjen. Zöldséget, gyümölcsöt (még tojást is) a zöldségesnél olcsóbb venni. Egyébként gyanítom ez kevés itt élőnek hasznos, mert ők ezt már vagy tudják, vagy nem veszik figyelembe. Ahogy legalábbis mi megfigyeltük az itt élőket (nem kimondottan a magyarokat) nem az ár alapján vásárolnak. Jóléti társadalom.
Ezt leginkább az újonnan érkezőknek szántam, ha valahonnan be kell szerezni a legszükségesebbeket, akkor legalább az irány megvan, aztán indulhat a VáSáRLáS!!!

hétfő, november 15, 2010

Kreatív blogger díj

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM HELGA, ÉS ADOM IS TOVÁBB A STAFÉTA BOTOT!! ;-)
Köszönöm továbbá anyukámnak és a Ráma margarinnak....


Amit tenned kell:

1: tedd ki a blogodba a kreatív blogger emblémát

2: válassz öt embert, aki véleményed szerint érdemes rá

3: írd ki a nevüket, és lapjuk linkjét

4: szólj nekik, hogy nézzék meg blogodat, ahol szerepelnek és ennyi :)

és akiknek Én adom a díjat...............


1. MartinIsti: http://martinisti.wordpress.com/

2. Helga: http://forditottvilag.blogspot.com/

3. Jocó: http://kiwi-joco.blogspot.com/

4. Rita: http://nzperx.blogspot.com/

5. Tamás: http://pukekokaka.blogspot.com/


Mostantól Rajtatok a világ szeme, Adjátok tovább 5 olyan blogolónak akik lekötik a figyelmeteket :))))

hétfő, november 30, 2009

Bővítés 13+1- re

A rendelkezésre álló szabad-idő, -és energia alacsony szintje miatt bővítettem a blogroll-t 13-ra. +1-nek a végére szerényen meghagynám a magam bejegyzéseit.
Így már minden nap találhat magának újdonságot az ide tévedő kedves olvasó Új-Zélandról, madarakról-zöldségekről, gasztronómiáról, adatokról-táblázatokról-diagramokról, mezítlábaskodásról, rólunk és másokról, mindenkiről.