Tartunk egy kis SZÁMadást a tavalyi évi statisztikákról. Ebben a bejegyzésben nem lesz semmi Új-Zélandos, csupán érdekes adatok a 2010-es évi látogatókról.
Amikor megszületett a blogírás gondolata, első sorban szerettem volna felkészülni arra az időszakra, amikor nem leszünk Magyarországon és ezt egyfajta tudósításnak szántam az otthoni ismerősöknek. A blog viszont mára kicsit átalakult és első sorban egyfajta ugródeszkának nevezném azon emberek számára, akik érdeklődnek Új-Zéland iránt. Legalábbis ennek szeretném látni... Nem akarom lelőni a poént, de ehhez képest a leglátogatottabb bejegyzés a szegedi Csillag börtönről írt beszámolóm.... ;-)
Bejegyzések
A három legnépszerűbb bejegyzés:
1. Szeged, "Csillag" börtön (mintegy 620 oldalmegjelenítéssel toronymagasan)
2. Monori kisállatbörze (357 oldalmegjelenítés)
3. Új-Zéland - Emberek (a sors iróniája, hogy ennek a posztnak mindössze 100 oldalmegjelenítése volt)
A tavalyi év legnagyobb visszhangot kiváltó bejegyzésének a Jogsi kell a sörözéshez... bizonyult a maga 6! hozzászólásával. Biztos vagyok benne, hogy ezt a rekordot nem lesz nehéz megdöntenünk 2011-ben. ;-)
Keresési kulcsszavak
1. monori kisállatbörze (48)
2. herrbakos (25)
3. csillag börtön (16)
Itt elárulom a 4. helyezettet is: monor kisállatbörze (11). Ebből is látszik, hogy Új-Zélanddal kapcsolatban csak véletlen bukkannak a blogra a kedves olvasók.
Hivatkozó webhelyek
Ebben a részben először is szeretném megköszönni kivétel nélkül mindenkinek, aki felvette a linktárába vagy valamilyen formában az oldalára a herrbakos.blogspot.com -ot. Bár ebből a képből ez nem látszik, de biztosan sokan találtak ide a hasonló témájú bloggerektől.
1. google.hu (1229 látogató)
2. jatek.hatekonyan.hu (bevallom nagyon meglepődtem, amikor ezt megláttam, de gondolom a sünis játék miatt jöhetett innen 224 látogató)
3. martinisti.wordpress.com (107 látogató)
A végére hagytam a kedvencem: a térképest...
Oldalmegjelenítések száma országonként
Rendszeres olvasónk van többek között Szlovákiából, Romániából, de ami számomra is meglepetést okozott, hogy az Egyesült Királyságból is és Kanadából is.
1. Magyarország (3373)
2. Új-Zéland (2026)
3. Ausztrália (682)
Informatikailag elhivatottak számára ajánlom a következő és most már valóban utolsó két statisztikai adatsort:
Operációs rendszerek
1. Windows (5454 oldalmegjelenítés; 83%)
2. egyéb Unix (729 oldalmegjelenítés; 11%)
3. Macintosh (333 oldalmegjelenítés; 5%)
Böngészők
1. Firefox (2508 oldalmegjelenítés; 38%)
2. Chrome (2142 oldalmegjelenítés; 32%)
3. Internet Explorer (1375 oldalmegjelenítés; 21%)
Két dolog még a végére:
Kívánunk mindenkinek boldog és sikerekben gazdag 2011-es esztendőt!
S, ha új év, akkor újévi fogadalomként megfogadom, hogy idén több és jobb bejegyzések látnak itt napvilágot!
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: statisztikák. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: statisztikák. Összes bejegyzés megjelenítése
hétfő, január 03, 2011
kedd, augusztus 10, 2010
Osztálytalálkozó v0.1.2
Ismét eltelt egy év, és szinte hihetetlen, de újra osztálytalálkozóra készülök. Tavaly tartottuk a középiskolait és idén pedig a 10 éves általános iskolai van soron.
Bár nem voltunk sokan, azért az osztály felét csak sikerül összehalászni. Érdekes egyébként, hogy bár a 110.000-es lakosú Kecskeméten jártunk iskolába, sokan mégsem ott élnek, hanem a 25.000-es Nagykőrösön. Köztük én is. Nem mintha több vagy jobb lehetőségek lennének, de egyszerűen így alakult. A lakások lényegesen olcsóbbak, viszont a bolti árak drágábbak (mert ugye minden kisboltos Kecskeméten veszi meg az árukészletének legalább 60%-át). Amíg az egykori általános iskolámtól 700m-re egy 800nm-es üres telek villany és víz közművel 6.200.000Ft, addig Nagykőrösön 5.000.000Ft-nál kezdődnek a lakótelepi lakások árai. A fizetések is természetesen jóval elmaradnak a kecskemétiekhez képest...
..és vannak, akik próbálkoznak: Párizsban. Nem könnyű, de 1 éve már csak ott élnek valahogy! Az egykori középiskolai osztálytársaim közül is egyikük Rotterdamban van már vagy 2-3 éve, másikuk Münchenben-Hamburgban. Bár igazán nem mondhatom, hogy nagy ismeretségi kört tartanék fent, de sok külföldi városban élnek ismerőseim pl.: Moose Jaw, Stockholm, London.
Érdekes ez az elvándorlási hullám. Nem pontosan azonos az '56-ossal, de biztosan sok párhuzamot lehetne találni. A minap olvastam egy érdekes cikket. Egy olyan akadémiai kutatásról volt szó, amelyben a mai középiskolás korosztályt kérdezték: hogyan képzelik el Magyarországot 2025-ben. 79% szeretne családot, 18% bizonytalan volt a kérdést illetően és 3% teljesen elutasította ennek gondolatát is. Más felmérések szerint egyébként erre az időre 8 millió körüli lakosságszám várható. Ugyanennek a felmérésnek volt egy másik kérdése is, ami a kivándorlással kapcsolatos. A középiskolások alig 39%-a szeretne csupán Magyarországon élni, 31% még nem döntött, de 30%-uk inkább külföldön telepedne le. Utóbbiak 66%-a az EU-n belül képzeli el a jövőjét, míg 16% az unión kívül élne. Az egyetemisták körében végzett hasonló felmérés szerint a hallgatók 61%-a szeretne Magyarországon élni, 19% még nem döntött, 20% gondolja úgy, hogy külföldön akar letelepedni.
Kicsit úgy érzem, mintha ez az osztálytalálkozó egyfajta "pofavizit" lenne: nah, megnézzük kiből mi lett. Van olyan, aki egész biztosan azért nem jön el, mert szégyenli, hogy ő még nem milliomos 25 évesen. Pedig ennek arról kellene szólnia, hogy az ember őszintén kíváncsi a másikra és képes örülni mások örömének, vagy vigaszt adni bánatának. Szerintem.
Bár nem voltunk sokan, azért az osztály felét csak sikerül összehalászni. Érdekes egyébként, hogy bár a 110.000-es lakosú Kecskeméten jártunk iskolába, sokan mégsem ott élnek, hanem a 25.000-es Nagykőrösön. Köztük én is. Nem mintha több vagy jobb lehetőségek lennének, de egyszerűen így alakult. A lakások lényegesen olcsóbbak, viszont a bolti árak drágábbak (mert ugye minden kisboltos Kecskeméten veszi meg az árukészletének legalább 60%-át). Amíg az egykori általános iskolámtól 700m-re egy 800nm-es üres telek villany és víz közművel 6.200.000Ft, addig Nagykőrösön 5.000.000Ft-nál kezdődnek a lakótelepi lakások árai. A fizetések is természetesen jóval elmaradnak a kecskemétiekhez képest...
..és vannak, akik próbálkoznak: Párizsban. Nem könnyű, de 1 éve már csak ott élnek valahogy! Az egykori középiskolai osztálytársaim közül is egyikük Rotterdamban van már vagy 2-3 éve, másikuk Münchenben-Hamburgban. Bár igazán nem mondhatom, hogy nagy ismeretségi kört tartanék fent, de sok külföldi városban élnek ismerőseim pl.: Moose Jaw, Stockholm, London.
Érdekes ez az elvándorlási hullám. Nem pontosan azonos az '56-ossal, de biztosan sok párhuzamot lehetne találni. A minap olvastam egy érdekes cikket. Egy olyan akadémiai kutatásról volt szó, amelyben a mai középiskolás korosztályt kérdezték: hogyan képzelik el Magyarországot 2025-ben. 79% szeretne családot, 18% bizonytalan volt a kérdést illetően és 3% teljesen elutasította ennek gondolatát is. Más felmérések szerint egyébként erre az időre 8 millió körüli lakosságszám várható. Ugyanennek a felmérésnek volt egy másik kérdése is, ami a kivándorlással kapcsolatos. A középiskolások alig 39%-a szeretne csupán Magyarországon élni, 31% még nem döntött, de 30%-uk inkább külföldön telepedne le. Utóbbiak 66%-a az EU-n belül képzeli el a jövőjét, míg 16% az unión kívül élne. Az egyetemisták körében végzett hasonló felmérés szerint a hallgatók 61%-a szeretne Magyarországon élni, 19% még nem döntött, 20% gondolja úgy, hogy külföldön akar letelepedni.
Kicsit úgy érzem, mintha ez az osztálytalálkozó egyfajta "pofavizit" lenne: nah, megnézzük kiből mi lett. Van olyan, aki egész biztosan azért nem jön el, mert szégyenli, hogy ő még nem milliomos 25 évesen. Pedig ennek arról kellene szólnia, hogy az ember őszintén kíváncsi a másikra és képes örülni mások örömének, vagy vigaszt adni bánatának. Szerintem.
csütörtök, július 08, 2010
Játék a számokkal
A Hungarométer (, mert már ilyen is van!) alapján érdekes dolgokat tudhat meg az ember. Ez a számláló a ksh által a 2009-es adatokból készített ámde! 2010-es évre vonatkoztatott statisztikák valós időre bontva. Ilyen egyszerű az egész! ;-)
Ahhoz, hogy minél érdekesebb statisztikai adatokat kapjak én az autólopások számát vettem alapul:
2010-ben a mai napig átlagosan:
1 db ellopott autóra
7,5 db eladott autó,
10 abortusz,
12,6 születés,
17,5 elhalálozás,
52 db bűncselekmény,
17.680 (Tizenhétezer-hatszáznyolcvan!) liter elfogyasztott alkohol,
36.967 (Harminchatezer-kilencszázhatvanhét!) kg elfogyasztott disznóhús és
4.907.790 kWh energia-felhasználás jutott.
Na, ezért nem lopok én autót!
Ahhoz, hogy minél érdekesebb statisztikai adatokat kapjak én az autólopások számát vettem alapul:
2010-ben a mai napig átlagosan:
1 db ellopott autóra
7,5 db eladott autó,
10 abortusz,
12,6 születés,
17,5 elhalálozás,
52 db bűncselekmény,
17.680 (Tizenhétezer-hatszáznyolcvan!) liter elfogyasztott alkohol,
36.967 (Harminchatezer-kilencszázhatvanhét!) kg elfogyasztott disznóhús és
4.907.790 kWh energia-felhasználás jutott.
Na, ezért nem lopok én autót!
kedd, október 06, 2009
Graduate Barometer
Egy érdekes felmérés, amely 22 európai országból gyűjti össze a diákok jövőre vonatkozó elképzeléseit a leendő munkaadójukkal kapcsolatosan. A tesztet anonim alapon 775 egyetemen és főiskolán van lehetőségük a diákoknak kitölteni.
A tesztben ki kell tölteni, hogy melyik európai országban, melyik intézményben és milyen szakon, mennyi idősen tanul az illető nő/férfi. További kérdések vonatkoznak még a leendő munkáltatóra is. Bennünket azonban más kérdések foglalkoztatnak. Olyanok, amelyeket össze tudunk hasonlítani más nemzetek eredményeivel.
A könnyebb átláthatóság kedvéért Magyarországot türkizkékkel emeltem ki. Összehasonlításképpen kiemeltem zölddel a "sógorokat". Lássuk, nekik milyen elképzeléseik vannak!?
Elsőként lássuk hol milyen éves fizetésre vágynak a fiatalok! Amíg nálunk a fiatalok megelégednének havi átlag 300.000 Ft-os fizetéssel, "addig" a sógorok bizony szeretnének havi 870.000 Ft-nak megfelelő összegért dolgozni. (Havonta, átlagosan, bruttó bérek.) Ha megnézzük a német fiatalok elképzeléseit, akkor egyáltalán nem kell meglepődnünk, hogy a Mercedes miért Kecskeméten és miért nem Németországban építi fel új gyárát. Ezek egyszerű tények: ennyire olcsó a magyar munkaerő.

A következő diagramban a fiatalok arra adtak választ, hogy hány órát dolgoznának hetente az első munkahelyükön. Érdekes, hogy a dán fiatalok nagyon sokat szeretnének keresni alig több, mint napi 8 óra munkával, addig a svájciak a sok pénzért sok munkát is lennének hajlandóak befektetni. Mi éppen hozzuk az európai átlagot és ezzel alatta maradunk a láthatóan szorgalmasabb osztrákoknak.
A végére hagytam a számomra legérdekesebbet. A kérdés úgy szólt: "Ha kapnál egy jó munkaajánlatot külföldön, elhagynád érte az országod?" A táblázatban a kérdésre igennel válaszolók arányát láthatjuk az adott országokban. Eszerint a már korábban is említett svájciak a jó fizetésért cserébe sok munkaórát feláldoznak és még külföldre is elmennek bátran. Ami valljuk be nem túl nagy meglepetés, ismerve Svájc lakosságát. (A lakosság 4 nagy csoportra osztható: az északi részén németek, a nyugati részén főképp franciák, délen olaszok és a keleti részén kis számban rétorománok lakják.)
A tesztben ki kell tölteni, hogy melyik európai országban, melyik intézményben és milyen szakon, mennyi idősen tanul az illető nő/férfi. További kérdések vonatkoznak még a leendő munkáltatóra is. Bennünket azonban más kérdések foglalkoztatnak. Olyanok, amelyeket össze tudunk hasonlítani más nemzetek eredményeivel.
A könnyebb átláthatóság kedvéért Magyarországot türkizkékkel emeltem ki. Összehasonlításképpen kiemeltem zölddel a "sógorokat". Lássuk, nekik milyen elképzeléseik vannak!?
Elsőként lássuk hol milyen éves fizetésre vágynak a fiatalok! Amíg nálunk a fiatalok megelégednének havi átlag 300.000 Ft-os fizetéssel, "addig" a sógorok bizony szeretnének havi 870.000 Ft-nak megfelelő összegért dolgozni. (Havonta, átlagosan, bruttó bérek.) Ha megnézzük a német fiatalok elképzeléseit, akkor egyáltalán nem kell meglepődnünk, hogy a Mercedes miért Kecskeméten és miért nem Németországban építi fel új gyárát. Ezek egyszerű tények: ennyire olcsó a magyar munkaerő.

A következő diagramban a fiatalok arra adtak választ, hogy hány órát dolgoznának hetente az első munkahelyükön. Érdekes, hogy a dán fiatalok nagyon sokat szeretnének keresni alig több, mint napi 8 óra munkával, addig a svájciak a sok pénzért sok munkát is lennének hajlandóak befektetni. Mi éppen hozzuk az európai átlagot és ezzel alatta maradunk a láthatóan szorgalmasabb osztrákoknak.
A harmadik diagram a hűségről és az elkötelezettségről szól. Mennyi időt töltenél el az első munkahelyeden? Hány évet? Úgy látszik vannak hűséges dánok és vannak svájciak, akik nem szeretnek leragadni egy-egy vállalatnál. Itt vannak az osztrákok, akik azért csak elviselik a főnökük képét vagy 6 évig, de azt végképp nem értem, hogy mi miért gondoljuk, hogy alig több, mint 4 év elég egy cégből. Talán a politikai ciklusokra utalhat a "bűvös négyes" , de mindenesetre ezen a diagramon el kell gondolkozzanak a hazai cégvezetők. Az én szüleim 25 éve dolgoznak ugyanott, ehhez képest igen megdöbbentő a 4,2 év. Vajon mit gondolhatnak a fiatalok? Mi lesz velük az ötödik évben? Másik munkahelyre mennek, vagy talán némi gyakorlat megszerzése után másik országba?
Magyarország nagyjából hozza itt is az európai átlagot: majdnem minden harmadik diák elhagyná az országot egy jó munkáért. A legelégedettebbek ebből a szempontból a norvégok, ami nem csoda, hiszen ők nem véletlenül maradtak ki az EU-ból is. Gazdaságilag igen előkelő helyen állnak a világban és ők is tisztában vannak vele, hogy nagyon is jó nekik így.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



