A következő címkéjű bejegyzések mutatása: statisztikák. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: statisztikák. Összes bejegyzés megjelenítése

hétfő, január 03, 2011

2010 számokban

Tartunk egy kis SZÁMadást a tavalyi évi statisztikákról. Ebben a bejegyzésben nem lesz semmi Új-Zélandos, csupán érdekes adatok a 2010-es évi látogatókról.

Amikor megszületett a blogírás gondolata, első sorban szerettem volna felkészülni arra az időszakra, amikor nem leszünk Magyarországon és ezt egyfajta tudósításnak szántam az otthoni ismerősöknek. A blog viszont mára kicsit átalakult és első sorban egyfajta ugródeszkának nevezném azon emberek számára, akik érdeklődnek Új-Zéland iránt. Legalábbis ennek szeretném látni... Nem akarom lelőni a poént, de ehhez képest a leglátogatottabb bejegyzés a szegedi Csillag börtönről írt beszámolóm.... ;-)

Bejegyzések


A három legnépszerűbb bejegyzés:
1. Szeged, "Csillag" börtön (mintegy 620 oldalmegjelenítéssel toronymagasan)
2. Monori kisállatbörze (357 oldalmegjelenítés)
3. Új-Zéland - Emberek (a sors iróniája, hogy ennek a posztnak mindössze 100 oldalmegjelenítése volt)

A tavalyi év legnagyobb visszhangot kiváltó bejegyzésének a Jogsi kell a sörözéshez... bizonyult a maga 6! hozzászólásával. Biztos vagyok benne, hogy ezt a rekordot nem lesz nehéz megdöntenünk 2011-ben. ;-)

Keresési kulcsszavak

1. monori kisállatbörze (48)
2. herrbakos (25)
3. csillag börtön (16)

Itt elárulom a 4. helyezettet is: monor kisállatbörze (11). Ebből is látszik, hogy Új-Zélanddal kapcsolatban csak véletlen bukkannak a blogra a kedves olvasók.

Hivatkozó webhelyek

Ebben a részben először is szeretném megköszönni kivétel nélkül mindenkinek, aki felvette a linktárába vagy valamilyen formában az oldalára a herrbakos.blogspot.com -ot. Bár ebből a képből ez nem látszik, de biztosan sokan találtak ide a hasonló témájú bloggerektől.

1. google.hu (1229 látogató)
2. jatek.hatekonyan.hu (bevallom nagyon meglepődtem, amikor ezt megláttam, de gondolom a sünis játék miatt jöhetett innen 224 látogató)
3. martinisti.wordpress.com (107 látogató)

A végére hagytam a kedvencem: a térképest...
Oldalmegjelenítések száma országonként

Rendszeres olvasónk van többek között Szlovákiából, Romániából, de ami számomra is meglepetést okozott, hogy az Egyesült Királyságból is és Kanadából is.

1. Magyarország (3373)
2. Új-Zéland (2026)
3. Ausztrália (682)

Informatikailag elhivatottak számára ajánlom a következő és most már valóban utolsó két statisztikai adatsort:

Operációs rendszerek

1. Windows (5454 oldalmegjelenítés; 83%)
2. egyéb Unix (729 oldalmegjelenítés; 11%)
3. Macintosh (333 oldalmegjelenítés; 5%)

Böngészők


1. Firefox (2508 oldalmegjelenítés; 38%)
2. Chrome (2142 oldalmegjelenítés; 32%)
3. Internet Explorer (1375 oldalmegjelenítés; 21%)

Két dolog még a végére:

Kívánunk mindenkinek boldog és sikerekben gazdag 2011-es esztendőt!

S, ha új év, akkor újévi fogadalomként megfogadom, hogy idén több és jobb bejegyzések látnak itt napvilágot!

kedd, augusztus 10, 2010

Osztálytalálkozó v0.1.2

Ismét eltelt egy év, és szinte hihetetlen, de újra osztálytalálkozóra készülök. Tavaly tartottuk a középiskolait és idén pedig a 10 éves általános iskolai van soron.
Bár nem voltunk sokan, azért az osztály felét csak sikerül összehalászni. Érdekes egyébként, hogy bár a 110.000-es lakosú Kecskeméten jártunk iskolába, sokan mégsem ott élnek, hanem a 25.000-es Nagykőrösön. Köztük én is. Nem mintha több vagy jobb lehetőségek lennének, de egyszerűen így alakult. A lakások lényegesen olcsóbbak, viszont a bolti árak drágábbak (mert ugye minden kisboltos Kecskeméten veszi meg az árukészletének legalább 60%-át). Amíg az egykori általános iskolámtól 700m-re egy 800nm-es üres telek villany és víz közművel 6.200.000Ft, addig Nagykőrösön 5.000.000Ft-nál kezdődnek a lakótelepi lakások árai. A fizetések is természetesen jóval elmaradnak a kecskemétiekhez képest...

..és vannak, akik próbálkoznak: Párizsban. Nem könnyű, de 1 éve már csak ott élnek valahogy! Az egykori középiskolai osztálytársaim közül is egyikük Rotterdamban van már vagy 2-3 éve, másikuk Münchenben-Hamburgban. Bár igazán nem mondhatom, hogy nagy ismeretségi kört tartanék fent, de sok külföldi városban élnek ismerőseim pl.: Moose Jaw, Stockholm, London.
Érdekes ez az elvándorlási hullám. Nem pontosan azonos az '56-ossal, de biztosan sok párhuzamot lehetne találni. A minap olvastam egy érdekes cikket. Egy olyan akadémiai kutatásról volt szó, amelyben a mai középiskolás korosztályt kérdezték: hogyan képzelik el Magyarországot 2025-ben. 79% szeretne családot, 18% bizonytalan volt a kérdést illetően és 3% teljesen elutasította ennek gondolatát is. Más felmérések szerint egyébként erre az időre 8 millió körüli lakosságszám várható. Ugyanennek a felmérésnek volt egy másik kérdése is, ami a kivándorlással kapcsolatos. A középiskolások alig 39%-a szeretne csupán Magyarországon élni, 31% még nem döntött, de 30%-uk inkább külföldön telepedne le. Utóbbiak 66%-a az EU-n belül képzeli el a jövőjét, míg 16% az unión kívül élne. Az egyetemisták körében végzett hasonló felmérés szerint a hallgatók 61%-a  szeretne Magyarországon élni, 19% még nem döntött, 20% gondolja úgy, hogy külföldön akar letelepedni.

Kicsit úgy érzem, mintha ez az osztálytalálkozó egyfajta "pofavizit" lenne: nah, megnézzük kiből mi lett. Van olyan, aki egész biztosan azért nem jön el, mert szégyenli, hogy ő még nem milliomos 25 évesen. Pedig ennek arról kellene szólnia, hogy az ember őszintén kíváncsi a másikra és képes örülni mások örömének, vagy vigaszt adni bánatának. Szerintem.

csütörtök, július 08, 2010

Játék a számokkal

A Hungarométer (, mert már ilyen is van!) alapján érdekes dolgokat tudhat meg az ember. Ez a számláló a ksh által a 2009-es adatokból készített ámde! 2010-es évre vonatkoztatott statisztikák valós időre bontva. Ilyen egyszerű az egész! ;-)
Ahhoz, hogy minél érdekesebb statisztikai adatokat kapjak én az autólopások számát vettem alapul:
2010-ben a mai napig átlagosan:
1 db ellopott autóra
7,5 db eladott autó, 
10 abortusz,
12,6 születés,
17,5 elhalálozás,
52 db bűncselekmény,
17.680 (Tizenhétezer-hatszáznyolcvan!) liter elfogyasztott alkohol,
36.967 (Harminchatezer-kilencszázhatvanhét!) kg elfogyasztott disznóhús és
4.907.790 kWh energia-felhasználás jutott.

Na, ezért nem lopok én autót!

kedd, október 06, 2009

Graduate Barometer

Egy érdekes felmérés, amely 22 európai országból gyűjti össze a diákok jövőre vonatkozó elképzeléseit a leendő munkaadójukkal kapcsolatosan. A tesztet anonim alapon 775 egyetemen és főiskolán van lehetőségük a diákoknak kitölteni.

A tesztben ki kell tölteni, hogy melyik európai országban, melyik intézményben és milyen szakon, mennyi idősen tanul az illető nő/férfi. További kérdések vonatkoznak még a leendő munkáltatóra is. Bennünket azonban más kérdések foglalkoztatnak. Olyanok, amelyeket össze tudunk hasonlítani más nemzetek eredményeivel.
A könnyebb átláthatóság kedvéért Magyarországot türkizkékkel emeltem ki. Összehasonlításképpen kiemeltem zölddel a "sógorokat". Lássuk, nekik milyen elképzeléseik vannak!?

Elsőként lássuk hol milyen éves fizetésre vágynak a fiatalok! Amíg nálunk a fiatalok megelégednének havi átlag 300.000 Ft-os fizetéssel, "addig" a sógorok bizony szeretnének havi 870.000 Ft-nak megfelelő összegért dolgozni. (Havonta, átlagosan, bruttó bérek.) Ha megnézzük a német fiatalok elképzeléseit, akkor egyáltalán nem kell meglepődnünk, hogy a Mercedes miért Kecskeméten és miért nem Németországban építi fel új gyárát. Ezek egyszerű tények: ennyire olcsó a magyar munkaerő.

A következő diagramban a fiatalok arra adtak választ, hogy hány órát dolgoznának hetente az első munkahelyükön. Érdekes, hogy a dán fiatalok nagyon sokat szeretnének keresni alig több, mint napi 8 óra munkával, addig a svájciak a sok pénzért sok munkát is lennének hajlandóak befektetni. Mi éppen hozzuk az európai átlagot és ezzel alatta maradunk a láthatóan szorgalmasabb osztrákoknak.



A harmadik diagram a hűségről és az elkötelezettségről szól. Mennyi időt töltenél el az első munkahelyeden? Hány évet? Úgy látszik vannak hűséges dánok és vannak svájciak, akik nem szeretnek leragadni egy-egy vállalatnál. Itt vannak az osztrákok, akik azért csak elviselik a főnökük képét vagy 6 évig, de azt végképp nem értem, hogy mi miért gondoljuk, hogy alig több, mint 4 év elég egy cégből. Talán a politikai ciklusokra utalhat a "bűvös négyes" , de mindenesetre ezen a diagramon el kell gondolkozzanak a hazai cégvezetők. Az én szüleim 25 éve dolgoznak ugyanott, ehhez képest igen megdöbbentő a 4,2 év. Vajon mit gondolhatnak a fiatalok? Mi lesz velük az ötödik évben? Másik munkahelyre mennek, vagy talán némi gyakorlat megszerzése után másik országba?



A végére hagytam a számomra legérdekesebbet. A kérdés úgy szólt: "Ha kapnál egy jó munkaajánlatot külföldön, elhagynád érte az országod?" A táblázatban a kérdésre igennel válaszolók arányát láthatjuk az adott országokban. Eszerint a már korábban is említett svájciak a jó fizetésért cserébe sok munkaórát feláldoznak és még külföldre is elmennek bátran. Ami valljuk be nem túl nagy meglepetés, ismerve Svájc lakosságát. (A lakosság 4 nagy csoportra osztható: az északi részén németek, a nyugati részén főképp franciák, délen olaszok és a keleti részén kis számban rétorománok lakják.)


Magyarország nagyjából hozza itt is az európai átlagot: majdnem minden harmadik diák elhagyná az országot egy jó munkáért. A legelégedettebbek ebből a szempontból a norvégok, ami nem csoda, hiszen ők nem véletlenül maradtak ki az EU-ból is. Gazdaságilag igen előkelő helyen állnak a világban és ők is tisztában vannak vele, hogy nagyon is jó nekik így.